Konferencje

4 i 5 grudnia 2012 r. w Warszawie

FORUM KULTURY - Discussing financial possibilities for Cultural and Creative Industries in the Northern Dimension Area


Zapraszam na Forum Kultury poświęcone możliwościom finansowania przemysłów kultury i kreatywnych w rejonie Europy Północnej. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Partnerstwo ds. Kultury Wymiaru Północnego (NDPC) mają przyjemność zaprosić Państwa na Forum Kultury pn.: “Discussing financial possibilities for Cultural and Creative Industries in the Northern Dimension Area”. Konferencja będzie miała miejsce 4- 5 grudnia 2012 r. w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Celem konferencji jest wypracowanie propozycji konkretnych rozwiązań finansowego wsparcia sektora przemysłów kultury i kreatywnych w regionie Wymiaru Północnego. W konferencji wezmą udział zarówno praktycy przemysłów kultury i kreatywnych, jak również przedstawiciele instytucji rządowych i finansowych, zainteresowanych rozwojem sektora kreatywnego. Ponadto, spotkanie w Łazienkach 4 i 5 grudnia będzie okazją do pogłębionej dyskusji przedstawicieli świata kultury i biznesu na rzecz wypracowania modelu współpracy, przynoszącej korzyści finansowe zarówno twórcom jak i instytucjom finansowym, wspierającym przemysły kultury i kreatywne.

Program konferencji oraz dodatkowe informacje można uzyskać na stronie Forum: http://ndpculture.org/cultural-forum-4-5-december-2012/about

Rejestracja na konferencję jest już otwarta i dostępna pod następującym adresem: https://ssl.mazurkas.com.pl/11063_ndpc/index.php?m=checkout

Źródło: http://ndpculture.org/cultural-forum-4-5-december-2012/about




22 i 23 listopada 2012 r. w Szczecinie

KONFERENCJA - Kultura, Kreatywność i Biznes. Wyzwania dla polityki regionalnej


22 i 23 listopada 2012 r. w Szczecinie odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona kulturze, kreatywności i biznesowi. Celem spotkania jest dyskusja nad ideą kreatywności oraz współpracy kultury i biznesu w kontekście gospodarki kreatywnej opartej na innowacyjności i wiedzy.

W trakcie konferencji, na którą zostaną zaproszeni zarówno praktycy - przedstawiciele firm sektora kreatywnego, artyści jak i reprezentacji nauki, omówione zostaną dobre praktyki partnerstw kultury i biznesu. Nowa, zmieniająca się rzeczywistość stawia wyzwania nie tylko przed przedstawicielami biznesu, ale i przed politykami i lokalnymi decydentami, którzy powinni reagować i wykorzystywać nowe trendy w kreowaniu polityk regionalnych, umożliwiając tym samym rozwój sektorów kreatywnych.

W działalności kulturowej innowacyjność i kreatywność są istotnymi czynnikami sukcesu, decydują często o przewadze konkurencyjnej organizacji, przedsiębiorstw. Bez niej trudno mówić o produktach, imprezach czy usługach, które wychodzą na przeciw rosnącym oczekiwaniom odbiorców. Na konferencji zostaną zaprezentowane rekomendacje i analizy współpracy biznesu i kultury wywiedzione z doświadczenia zaproszonych panelistów, a także poddane zostaną dyskusji różnice w funkcjonowaniu obu sektorów – kultury i biznesu oraz sposoby ich przezwyciężania, a także rola i miejsce sektora państwowego w rozwijaniu tej współpracy. Podczas konferencji obok spotkań panelowych, odbędą się warsztaty i prace w grupach roboczych nad rozwiązywaniem konkretnych problemów z pogranicza kultury, biznesu i polityki.

Zakres programowy konferencji będzie się skupiał w obrębie trzech pól tematycznych:

- Prezentacja dobrych praktyk w ramach międzysektorowej współpracy administracji publicznej, przedsiębiorców, oraz artystów (Polska, zagranica),

- Zdefiniowanie pojęcia sektora kreatywnego i jego roli w tworzeniu konkurencyjnej gospodarki

- Sektor kreatywny w kształtowaniu regionów kreatywnych i współpracy transgranicznej - wyzwania dla polityki regionalnej

Wygłoszone podczas konferencji referaty, po pozytywnej recenzji zostaną opublikowane w dwujęzycznych zeszytach naukowych Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług. Abstrakty do 1000 słów proszę przesyłać do 26 czerwca 2012 r.adres: ewelina.burzec@wzieu.pl

Konferencja realizowana jest przy współpracy i udziale: Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług US, Wydziału Humanistycznego US, Akademii Sztuki, HIERO - Rosotock, Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej, Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

Więcej informacji udziela: Monika Tomczyk - monika.tomczyk@wzieu.pl

Źródło: http://inkubatorkultury.szczecin.pl/biznes/





20 czerwca 2012r. w Toruniu

KONFERENCJA - Kultura-Kreatywność-Biznes


20 czerwca 2012 r. w Toruniu odbędzie się konferencja poświęcona kulturze, kreatywności i biznesowi. Celem wydarzenia jest dyskusja dotycząca kondycji sektora kreatywnego w województwie kujawsko-pomorskim oraz idei współpracy biznesu z kulturą i sztuką. Rosnąca rola sektora kreatywnego w globalnej gospodarce stanowi wyzwanie zarówno dla samych przedstawicieli sektora, ale również, a może przede wszystkim dla władz krajowych i lokalnych decydentów, którzy - wykorzystując nowe trendy - powinni kreować politykę regionalną w oparciu o gospodarkę kreatywną i przemysły kultury, będący platformą łączącą kulturę, sztukę i gospodarkę, umożliwiając tym samym rozwój sektora kreatywnego.

W trakcie konferencji odbędzie się panel dyskusyjny, na który zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, praktycy - przedstawiciele firm sektora kreatywnego oraz reprezentanci kultury, sztuki i nauki. Panel stanowić będzie doskonałą platformę wymiany doświadczeń ze wzajemnej współpracy kultury, biznesu i polityki zdobytych przez zaproszonych do dyskusji panelistów.

W dzisiejszej rzeczywistości innowacyjność i kreatywność determinują funkcjonowanie przemysłu, kultury i sztuki. Zmieniają sposób tworzenia towarów, usług i kulturę oraz sposób w jaki są odbierane. Kreatywność napędza innowacje, a innowacje napędzają zmiany. Na konferencji, poza panelem dyskusyjnym, przez Agatę Etmanowicz zostanie zaprezentowany sektor kreatywny „od podszewki”, Jakub Dąbkowki powie o „Kreatywnym marketingu w Internecie”, a Jacek Dyrda prawić będzie o „Pobudzaniu kreatywnego myślenia w firmie”.

Aby wziąć udział w Konferencji, należy wypełnić zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej www.tarr.org.pl/kreatywni . Wstęp wolny. Początek o godzinie 10:00.

Źródło: informacja prasowa